Petrovická kultura

V roce 2023 jsme uvedli:


18. 12. 2023 - Česká mše vánoční J. J. Ryby

Městská část Praha-Petrovice a Základní umělecká škola Hostivař Vás zvou na koncertní provedení České mše vánoční J. J. Ryby.

V pondělí 18. prosince 2023 od 19. hodiny v sále DOV Edisonova 429/28, Praha 10.

11. 12. 2023 - zpívání pod vánočním stromem

Od 17.00 na prostranství před ÚMČ Praha-Petrovice, Edisonova 429/28, Praha 10.

Kromě společného zpěvu tradičních koled se můžete těšit i na vánoční svařák, teplý čaj, cukroví a prskavky pro nejmenší.

Po akci příjměte pozvání na vánoční koncert smyčcových orchestrů ZUŠ Hostivař v sále DOV se začátkem od 19. hodiny.

11. 12. 2023 - Vánoční koncert smyčcových orchestrů

Od 19.00 v sále DOV MČ Praha-Petrovice, Edisonova 429/28, Praha 10.

Účinkují:

Přípravný smyčcový soubor pod vedením Zuzany Kožinové,
Smyčcový orchestr pod vedením Jany Švecové,
Flétnový soubor pod vedením Michaly Roubalové.

Zazní skladby W. A. Mozarta, J. S. Bacha, Ch. Gounouda, A. Piazzoly,
J. Zacham a vánoční pohádky.

26. 11. 2023 - karol a kvído: Vánoční příběh (pro děti)

Nejkrásnější období v roce je tady. V kouzelném světě Karol a Kvída se slaví Vánoce. Příběh začíná den před Štědrým dnem, Kvído se těší na Vánoce a Karol mu společně s Naty a Lůcou ukazují jak probíhají takové přípravy v našich rodinách. Kvído píše dopis Ježíškovi a věří, že mu Ježíšek donese to co si nejvíce přeje. A jak to celé dopadne? Na to se přijďte podívat do divadla. 

Prožijte s námi nezapomenutelný příběh plný českých tradic a zvyků. Zazpíváme si naše oblíbené písničky i české koledy, upečeme spolu cukroví, ozdobíme stromeček a prožijeme společně předvánoční čas.

10. 11. 2023 - Pocta zuzaně navarové (koncert)

Jedinečné zpracování proslulých písní Zuzany Navarové v podání Jazz Elements.

31. 10. 2023 - Tomáš Etzler - Novinářem v Číně (beseda)

Beseda s Tomášem Etzlerem - bývalým redaktorem CNN ve válečných a krizových zónách a bývalým zpravodajem České televize v Číně, nositelem ceny Emmy.


14. 10. 2023 - Šest v tom (divadlo)

Manželé Rogers a Daisy Braunovi se shodou okolností dostanou do tíživé životní situace. Za každou cenu potřebují peníze, stejně jako jejich rodinný přítel – kameraman Alan Barker. Jak se ale od pomyslného dna odrazit? Přijdou na spásný nápad, založí si Seznamovací agenturu DAR.

Následující, divácky vděčné situace ukazují, proč "Šest v tom" patří už několik let mezi nejlepší současné komedie. Dialogy ostré jako bič a vtip nenechají diváky ani na chvíli vydechnout.

Originální komedie nabitá humorem, přináší nejen mnoho vtipných scén, ale i nečekaný příběh lásky a překvapivý happy-end.

Hrají: Jaroslav Sypal, Jarka Stránská, Slávek Boura, Eva Hráská, Petr Vojnar

8. 10. 2023 - Petrovické posvícení

Začátek ve 13.00 na zahradě ZŠ Praha-Petrovice, vstup z ulice Bellova.

Vstup volný.

24. 4. 2023 - Hodina duchů

Už jste určitě někdy slyšeli termín cítit se jako v sedmém nebi. Tato komedie si pohrává s myšlenkou, co tam může být a co může být v takovém šestém nebi, pátém a ostatních. A co když s posledním výdechem nic nekončí?


30. 3. 2023 - Manželský Čtyřúhelník na horách

Komedie Jakuba Zindulky o věcech a vztazích, které všichni prožíváme. Manželství není procházka růžovým sadem, je plné otazníků, např. „Kdo má vynášet smetí?“, „Jak se správně vymačkává zubní pasta?“ a nebo proč se vlastně chlapi nikdy neptají na cestu… Nahlédněte do horské chaty těsně před Vánocemi. Uvidíte situace z běžného života, často se v nich poznáte a k tomu se královsky pobavíte. Hrají: Ivana Jirešová, Dana Homolová, Vladimír Kratina, Martin Sitta


26. 3. 2023 - my fair lady (zájezd)

Příběh morousovitého profesora lingvistiky Higginse a prostořeké květinářky Lízy Doolittleové. Příběh začíná kuriózní sázkou mezi panem Higginsem a jeho přítelem - plukovníkem ve výslužbě Pickeringem. Je však v profesorových silách, aby proměnil ušmudlanou květinářku ve vznešenou dámu? V nejslavnějším muzikálu všech dob F.Loeweho a A.J.Lernera účinkují - Kamila Kikinčuková, Radek Zima, Dalibor Tolaš nebo Pavel Kikinčuk, Monika Švábová, Bronislav Kotiš nebo Miloslav Krejsa a další.